× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI ALEXANDRIA

CSL Nanov a pierdut și returul barajului de promovare

Teleorman Sport • 24-06-2024, 10:00:04 • 43 vizualizari

Astăzi, pe o căldură insuportabila, s-a disputat returul barajului de promovare în Liga 3 dintre CSL Nanov și ACS Speed Academy Pitești, oaspeții au început mai bine și au deschis scorul prin fostul jucător de la FCSB, Robert Grecu (21) în minutul 28, Antonios Marin a ieșit la rampă cu un gol de pus în ramă, șut în vinclul porții adverse de la 25 de metri. In repriza secundă, tot oaspeții au presat mai mult, iar Robert Dalu, fostul jucător al celor de la Turnu Măgurele a închis tabela la 2-1 (78) după ce a driblat portarul. După două partide, destul de dezechilibrate, echipa mai buna a avansat într-o ligă superioară.

CSL NANOV: Celic- Tăbărana, Mitroi, Ghibirdic, Chiriceanu, Damian, Desculțu, Bușu, Marin, Căpățână, Grosu

Au mai intrat: Pate, Novacek, Matei