× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI ALEXANDRIA

alege dreapta unita

Fotbalist faultat și operat de urgență / Meciul de pregătire dintre CSM Alexandria și Arsenal Tunari, întrerupt

Ziarul Teleormanul • 27-02-2023, 14:00:09 • 410 vizualizari

Duminică, 26 februarie, la Tunari, a avut loc un meci amical de fotbal între echipele de liga a III-a, CSM Alexandria și Arsenal Tunari. La minutul 35, când scorul era de 1-0 pentru gazde, partida a fost întreruptă definitiv. În acel minut, Tulgman, unul dintre noii jucători ai echipei din Alexandria, l-a contrat pe Lucian Ion, jucătorul Tunariului, cauzându-i o accidentare gravă, dublă fractură de tibie și peroneu.

Cele două echipe au luat decizia de a nu mai continua meciul de pregătire. Lucian Ion, fotbalistul faultat, a fost transportat imediat la Spitalul Floreasca, unde a fost operat de urgență. Conform informațiilor publicate de către CSM Alexandria, operația a fost reușită, urmând să înceapă în viitor, procedurile de recuperare.