× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI ALEXANDRIA

STIRI ALEXANDRIA

 
alege dreapta unita

Rezultate foarte bune pentru Sportivii Secţiei de Karate la Cupa României de Karate SKDUN 2024

Informatia de Teleorman • 14-05-2024, 10:00:53 • 26 vizualizari
 
alege dreapta unita

În perioada 11-12.05.2024 sportivii Secţiei de Karate din cadrul CSM ALEXANDRIA, aflaţi sub pregătirea lui Sensei Caracaleanu Sorin Gabriel (4 dan), au participat în numar de 37, la CUPA ROMÂNIEI de KARATE SKDUN, competiţie organizată de către DEPARTAMENTUL de KARATE SKDUN din cadrul FRAM (Federaţia Româna de Arte Marţiale), ce a fost găzduită la sala Sporturilor GABRIELA SZABO din Voluntari şi a fost, totodată, a doua competiţie naţională importantă din an. Întrecerea a adunat la start 35 de cluburi şi un total de 650 de sportivi ceea ce a evidenţiat nivelul foarte ridicat de participare. Deschiderea competiţiei a fost oficiată de către Preşedintele Federaţiei Mondiale de Karate SKDUN Shihan Aurel Pătru (8 Dan), Preşedintele Federaţiei Române de Arte Marţiale (FRAM) Kancho Florentin Marinescu (10 Dan), Preşedintele COSR şi Campionul Olimpic la Scrimă Mihai Covaliu, precum şi Capitanul Echipei Naţionale de Karate Circiu Sorin “Ciu”.

La final, sportivii noştri au reusit să se impuna pe podiumul cu un total de 86 medalii dintre care: 30 de medalii de aur şi titluri de campioni, 28 de medalii de argint şi titluri de vicecampioni şi 28 de medalii de bronz.

Cu titluri de Campion şi medalie de aur menţionăm pe:

  • Coman Alexia: Kata individual
  • Dina Silviu Matei: Kata individual
  • Ovedenie Maria Alexandra: Kata individual Kihon Ippon Kumite Kihon Sambon Kumite
  • Sfircă David Gabriel: Kihon Ippon kumite
  • Zlăteanu Erick: Kihon Ippon kumite Kata individual
  • Durlă Mihnea Ștefan: Kihon Sambon Kumite
  • Radu Eduard Mihai: Kata individual Kihon Ippon Kumite Kihon Sambon Kumite
  • Tudorache Alexandru-Gabriel: Kata individual Kihon Ippon kumite
  • Nazat Alexandra: Kihon Ippon Kumite
  • Stafie Eduard Nicolas: Kata individual Kihon Ippon Kumite Kihon Sambon Kumite
  • Manea Andreea Alice: Kata individual Kihon Ippon kumite
  • Căplescu Alexandru Nicolas: Kihon Ippon Kumite
  • Ghițescu Mario-Andrei: Kihon Ippon Kumite Kihon Kumite
  • Bogdan Rareş: Kihon Ippon Kumite
  • Alexe Andrei Sebastian: Kata individual Kihon Sambon Kumite
  • Sirbu Rareș: Kata individual Kihon Ippon Kumite Kihon Kumite
  • Badea Alexandru: Kata individual

Vicecampioni şi medalie de argint au obţinut următorii:

  • Dinu Mihaela: Kata individual Kihon Ippon Kumite
  • Buzică Amelia Maria: Kata individual Kihon Ippon Kumite Kihon Sambon Kumite
  • Ivanoiu Raisa: Kata individual
  • Nedelea Karina: Jyu Kumite Sambon Shobu
  • Tudorache Ștefan: Kihon Sambon Kumite
  • Stoica Robert Andreas: Kihon Sambon Kumite
  • Hainagiu Ingrid: Kihon Sambon Kumite
  • Andrei Alexandru Răducu: Kihon Ippon Kumite
  • Magereanu Maria Madalina: Kata individual
  • Mitran Nicolas: Jyu Kumite Shobu Ippon
  • Zlăteanu Erick: Kihon Sambon Kumite
  • Ghițescu Mario Andrei: Kata individual
  • Durla Mihnea Ștefan: Kata individual Kihon Ippon Kumite
  • Andrei Ioana Maria: Kihon Ippon Kumite
  • Nazat Alexandra: Kihon Sambon Kumite
  • Manea Andreea Alice: Kihon Sambon Kumite
  • Raţ-Dinca Darius: Kata individual
  • Crăciun David Gabriel: Kata individual Kihon Ippon Kumite
  • Găvănescu Denis: Kata individual Kihon Sambon Kumite
  • Bogdan Matei: Kihon Ippon Kumite
  • Bogdan Rares: Kata individual Kihon Sambon Kumite
  • Petre Rareș: Kata individual

Medalie de bronz şi locul al 3-lea au obţinut următorii sportivi:

  • Dinu Mihaela: Kihon Sambon Kumite
  • Ivănoiu Raisa: Kihon Ippon Kumite
  • Tudorache Ștefan: Kata individual Kihon Ippon Kumite
  • Cîţă Alexandra: Kata Individual Jyu Kumite Shobu Sambon Jyu Kumite shobu Ippon
  • Coman Alexia: Kihon sambon kumite
  • Stoica Robert Andreas: Kata Individual Kihon Ippon Kumite
  • Hainagiu Ingrid: Kata Individual
  • Sfircă David Gabriel: Kata Individual Jyu Kumite
  • Andrei Alexandru Răducu: Kata Individual Kihon Sambon
  • Mitran Nicolas: Jyu Kumite Shobu Sambon
  • Raţ-Dincă Darius: Kihon Ippon Kumite Jyu Kumite Shobu Ippon
  • Nazat Alexandra: Kata individual
  • Caplescu Alexandru Nicolas: Kata individual
  • Guță Andreea Sofia: Kata individual Kihon Ippon Kumite Kihon Sambon Kumite
  • Nedelea Karina: Jyu Kumite shobu Ippon
  • Bogdan Matei: Kihon Sanbon Kumite
  • Alexe Andrei Sebastian: Kihon Ippon Kumite
  • Badea Alexandru: Kihon ippon kumite Jyu kumite

O evoluţie foarte bună au avut-o şi sportivii Ion Bogdan şi Harabagiu Daria, ambii fiind foarte aproape de clasarea pe podium.
Sincere mulţumiri Consiliului Local, Primăriei Alexandria şi Conducerii Clubului Sportiv Municipal Alexandria pentru susţinerea acordată sportivilor noştri în activitatea sportivă! Mulţumiri şi părinţilor pentru încurajările acordate sportivilor! Felicitări şi mult succes le dorim sportivilor noştri în continuare!

 
Facebook WhatsApp Messenger
 
 
Continuare pe Informatia de Teleorman » Articole Informatia de Teleorman »
 
Rezultate Foarte Pentru Sportivii Secţiei Karate României Karate