× Prima Pagina Alege Orasul Cautare
STIRI ALEXANDRIA

STIRI ALEXANDRIA

 

Sportivii Secţiei de Karate a CSM ALEXANDRIA au obţinut rezultate foarte bune la ediţia 2024 a Campionatului Naţional de Karate SKDUN

Informatia de Teleorman • 12-03-2024, 10:00:56 • 72 vizualizari
 

În perioada 09-10.03.2024 a avut loc CAMPIONATUL NAŢIONAL de KARATE SKDUN, competiţie organizată de către DEPARTAMENTUL de KARATE SKDUN din cadrul FRAM (Federaţia Română de Arte Marţiale), ce a fost găzduită la sala Sporturilor GABRIELA SZABO din Voluntari şi a fost, totodatăp, prima şi cea mai importantă competiţie din an care a adunat toate şi cele mai puternice cluburi din România de pe această federaţie, garantând astfel participarea celor mai buni sportivi şi nivelul extrem de ridicat al competiţiei.

Sportivii Secţiei de Karate din cadrul CSM ALEXANDRIA, aflaţi sub pregătirea lui Sensei CARACALEANU SORIN GABRIEL (4 dan), au participat la această competiţie în număr de 40, astfel la final aceştia reuşind să se impună pe podium cu un total de 91 medalii dintre care: 37 de de medalii de aur şi titluri de campioni naţionali, 22 de medalii de argint şi titluri de vicecampioni naţionali şi 32 de medalii de bronz.

Cu titluri de Campion Naţionali şi medalie de aur menţionăm pe:

  • Raţ-Dincă Darius: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite
  • Badea Alexandru: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite
  • Zlăteanu Erick: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite, Kihon sambon Kumite
  • Matei Sara Ana-Maria: Kata Individual Feminin, Kihon Kumite
  • Durlă Mihnea: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Stoica Robert: Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Tudorache Alexandru Gabriel: Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Alexandra Ovedenie: Kata Individual Feminin
  • Găvănescu Denis: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Manea Andreea Alice: Kata Individual Feminin, Kihon Ippon Kumite
  • Măgereanu Maria: Kata Individual Feminin
  • Guţă Andreea: Kata Individual Feminin, Kihon Sambon Kumite
  • Ivănoiu Raisa: Kata Individual Feminin, Kihon Ippon Kumite
  • Petre Rareş Andrei: Kihon Sambon Kumite
  • Andrei Alexandru Răducu: Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Bogdan Matei: Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Siteavu Matei: Kata Individual Masculin
  • Dina Victoria: Kihon Sambon Kumite
  • Radu Eduard Mihai: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite

Medalie de argint şi titlul de vicecampioni naţionali au obţinut:

  • Cîţă Alexandra Maria: Kata Individual Feminin
  • Ion Bogdan: Jyu Kumite Shobi Ippon
  • Sîrbu Rareş: Kata Individual Masculin
  • Ghiţescu Mario: Kihon Ippon Kumite, Kihon Kumite
  • Alexe Sebastian: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Bogdan Rareş: Kihon Sambon Kumite
  • Tudorache Alexandru Gabriel: Kata Individual Masculin
  • Alexandra Ovedenie: Kihon Sambon Kumite
  • Stafie Eduard: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Nazat Alexandra: Kihon Sambon Kumite
  • Andrei Ioana Maria: Kihon Ippon Kumite
  • Sfircă David Gabriel: Kata Individual Masculin
  • Dina Silviu Matei: Kihon Sambon Kumite
  • Andrei Alexandru Răducu: Kata Individual Masculin
  • Hainagiu Ingrid: Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Coman Alexia: Kata Individual Feminin

Medalie de Bronz şi locul al III-lea au obţinut:

  • Mitran Nicolas: Jyu Kumite Shobu Ippon, Jyu Kumite Shobu Sambon
  • Mavrodineanu Alexia: Jyu Kumite Shobu Ippon, Jyu Kumite Shobu Sambon
  • Cîţă Alexandra: Jyu Kumite Shobu Ippon, Jyu Kumite Shobu Sambon
  • Ion Bogdan: Jyu Kumite Shobu Sambon
  • Badea Alexandru: Jyu Kumite Shobu Ippon
  • Raţ-Dincă Darius: Jyu Kumite Shobu Ippon
  • Sîrbu Rareş: Kihon Ippon Kumite, Kihon Sambon Kumite
  • Ghiţescu Mario: Kata Individual Masculin
  • Matei Sara Ana-Maria: Kihon Ippon Kumite
  • Stoica Robert: Kata Individual Masculin
  • Bogdan Rareş: Kata Individual Masculin, Kihon Ippon Kumite
  • Buzică Amelia Maria: Kata Individual Feminin
  • Ovedenie Alexandra: Kihon Ippon Kumite
  • Nazat Alexandra: Kata Individual Feminin, Kihon Ippon Kumite
  • Andrei Ioana Maria: Kata Individual Feminin, Kihon Sambon Kumite
  • Magereanu Maria: Kihon Ippon Kumite
  • Guţă Andreea: Kihon Ippon Kumite
  • Ghiţă Rebeca: Kata Individual Feminin, Kihon Ippon Kumite
  • Căplescu Alexandru Nicolas: Kihon Ippon Kumite
  • Crăciun David: Kata Individual Masculin
  • Ionescu Raul: Kata Individual Masculin
  • Siteavu Matei: Kihon Ippon Kumite
  • Harabagiu Daria: Kihon Sambon Kumite
  • Dina Victoria: Kata Individual Feminin

De menţionat este faptul că, deschiderea Oficială a Campionatului Naţional a fost făcută chiar de către fostul Ministru al Sporturilor, Domnul Senator Bogdan Mihai Constantin, în calitate de invitat special.

Această competiţie a reprezentat pentru sportivii noştri o foarte bună evaluare înainte de participarea la Cupa şi Campionatul European de karate SKDUN, eveniment ce se va desfăşura în perioada 10-12 aprilie 2024, în localitatea Debrecen, Ungaria.

Sincere mulţumiri Consiliului Local, Primăriei Alexandria şi Conducerii Clubului Sportiv Municipal Alexandria! Mulţumiri şi părinţilor pentru încurajările acordate sportivilor! Le dorim cu această ocazie felicitări şi mult succes sportivilor nostri în noul an competiţional care tocmai a început!

Oss!

 
Facebook WhatsApp Messenger
 
 
Continuare pe Informatia de Teleorman » Articole Informatia de Teleorman »
 
Sportivii Secţiei Karate ALEXANDRIA Obţinut Rezultate Foarte Ediţia Campionatului Naţiona