STIRI ALEXANDRIA

alege dreapta unita

SuperSocial | Argentina este Campioana Mondiala pentru a 3-a oara

Teleorman Sport • 19-12-2022, 14:00:04 • 141 vizualizari

Finala Campionatului din acest an a fost de vis, dupa un o repriza jumate controlata de argentinieni si fara sut pe poarta pentru cocosii galici, tabela arata 2-0, insa, a iesit la rampa Kylian Mbappe, care a reusit o dubla in doua minute si a restabilit egalitatea. In prelungiri, Messi si-a aratat clasa si a marcat pentru 3-2, insa, acelasi Mbappe a adus din nou egalarea, totul s-a decis la loteria penalyt-urilor, unde, argentinienii au fost mai exacti si au dus Cupa Mondiala la Buenos Aires. Messi a iesit jucatorul turneului, iar Mbappe, golgeterul Campionatului Mondial cu 8 reusite, MArtinez, titlul de cel mai bun portar, iar Enzo Perez, titlul de cel mai bun tanar jucator, la ,are bataie cu Gvardiol(Croatia).